baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Z Tour Salonu wróciliśmy z nagrodami

m TS Acanthus AureusW miniony weekend (17-19 lutego 2017r.) w Poznaniu odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon – największa i najważniejsza w Polsce prezentacja krajowych i zagranicznych wystawców promujących produktu i oferty turystyczne. ZROT wrócił z targów z nagrodą Acanthus Aureus a Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie z wyróżnieniem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Tradycyjnie Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zadbała o promocję Pomorza Zachodniego na poznańskim Tour Salonie. Na wspólnym zachodniopomorskim stoisku promowali się Szczecin Floating Garden i Finał The Tall Ships Races 2017, miasta Kołobrzeg, Koszalin, Stargard, Świnoujście i Świdwin, ziemia łobeska reprezentowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Łobeskiego, pojezierze drawskie, którego ofertę przedstawiały Lokalna Organizacja Turystyczna Czaplinek oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Drawskiego w Złocieńcu oraz gminy powiatu koszalińskiego reprezentowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna już po raz kolejny odebrała nagrodę Acanthus Aureus przyznawaną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie „dla stoiska najbardziej sprzyjającego realizacji strategii marketingowej”. Za koncepcję i wykonanie stoiska odpowiadała Żegluga Szczecińska. Nagroda jest wspólnym sukcesem wszystkich wystawców biorących udział w stoisku Pomorza Zachodniego, a potwierdzeniem dobrze przygotowanej prezentacji były nieprzebrane rzesze zwiedzających, zainteresowanych zachodniopomorską ofertą turystyczną.

m TS Certyfikat ZamekWarto też dodać, że w trakcie targów Tour Salon odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Polskiej Organizacji Turystycznej, podczas której wyróżnienie dla „Najlepszego produktu turystycznego 2016r.” otrzymał Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w roku 2016 w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” wzięły udział 232 produkty turystyczne z całej Polski, z których zaledwie 14 zostało nagrodzonych przez Kapitułę Konkursu.