baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Byliśmy na targach Holiday World w Pradze

Polska w Pradze 200
Polska w Pradze3 200
Polska w Pradze2 200

W tym samym czasie, gdy w Poznaniu odbywały się targi Tour Salon, nasza reprezentacja była także na targach Holiday World w Pradze. W tamtejszym centrum targowym (w Pałacu Przemysłowym) w dniach 16-19 lutego 2017 swoje prezentacje turystyczne miały państwa i regiony ze wszystkich zakątków świata. Pomorze Zachodnie, reprezentowane przez ZROT, wraz z niektórymi innymi polskimi regionami (Dolny Śląsk, Małopolska, Opolskie, Pomorze, Warmia i Mazury) wystawiało się na Polskim Stoisku Narodowym  przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Nasz region ujął czeskich turystów możliwościami wypoczynku aktywnego jak np. trasy rowerowe i kajakowe, czy wyjątkowo interesującą dla Czechów ofertą dla żeglarzy (Zachodniopomorski Szlak Żeglarski), którą dotychczas kojarzyli jedynie z Mazurami. Również wypoczynek nad morzem budził zainteresowanie naszych południowych sąsiadów, którzy już rozpoznają miejscowości: Świnoujście, Międzyzdroje i Kołobrzeg. Na naszym stoisku zachęcaliśmy Czechów także do wizyty w Szczecinie np. podczas nadchodzącego Finału Regat Wielkich Żaglowców (Finał The Tall Ships’ Races).

W pierwszym dniu targów z wizytą przyjechał Dawid Lasek - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Specjalną atrakcją przygotowaną przez POT, która na polskie stoisko przyciągnęła nieprzebrane tłumy, była obecność na Polskim Stoisku Narodowym Ewy Farnej – piosenkarki doskonale znanej po obu stronach granicy.

Ta pierwsza od lat prezentacja Polski na targach w Pradze oraz duże zainteresowanie odwiedzających turystyczną ofertą Pomorza Zachodniego pozwala wierzyć, że polskie regiony ponownie przyciągną czeskich turystów, a polskie wybrzeże Bałtyku będzie - w pewnej mierze - „czeskim” morzem, szczególnie latem.