baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Zakończyły się targi ITB w Berlinie

Przez 5 dni (od 8 do 12 marca) na targach ITB w Berlinie swoją ofertę prezentowało ponad 10 000 wystawców z 184 krajów na 1092 stoiskach. Tym bardziej cieszy, że Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych wystawców podczas tego wydarzenia, czego dowodem jest nagroda Best Exhibitor Award ITB 2017 dla Polskiego Stoiska Narodowego.


Pomorze Zachodnie było najmocniej reprezentowanym polskim regionem. Oprócz Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która koordynowała organizację zachodniopomorskiej prezentacji na tych targach, swoje oferty prezentowały także miasta i podmioty gospodarcze z regionu. Interaktywnie - w związku z finałem The Tall Ships Races 2017 - do odwiedzenia zachęcał Szczecin, m.in. umożliwiając wirtualne oglądanie Wałów Chrobrego w specjalnych okularach. Stargard zachęcał turystów ofertą turystyki miejskiej, mogąc poszczycić się zarówno zabytkami jak i nowoczesnymi muzeami. Mocną reprezentację miało tradycyjnie nasze piękne wybrzeże. Zarówno Miasto Kołobrzeg, jak i uzdrowiska z Kołobrzegu i Świnoujścia były często szukanymi destynacjami przez odwiedzających targi.

Nasz region, dzięki rozbudowanej ofercie turystycznej, mógł sprostać praktycznie wszystkim oczekiwaniom - od spływów kajakowych, tras rowerowych, pól namiotowych po luksusowe hotele SPA. Dodatkowo nowe muzea i ich coraz większa przystępność, a także oferta kulturalna, okazują się atrakcyjną propozycją dla z każdym rokiem bardziej wymagających odwiedzających.