baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Program SPOŁECZNIK

Realizacja Programu SPOŁECZNIK  rozpocznie się w maju 2017 r. i ma głównie na celu rozwój i pobudzenie aktywności społecznej i obywatelskiej mieszkańców oraz organizacji pozarządowych z terenu Województwa Zachodniopomorskiego poprzez przygotowanie do aktywnego współdziałania w społecznościach lokalnych, a następnie wsparcie w postaci mikrodotacji, minimum 500 inicjatyw obywatelskich realizowanych w sferze pożytku publicznego.

Nabór wniosków od 15 maja 2017 r.

Zarówno działania animacyjne, jak i nabory realizowane będą z uwzględnieniem podziału na 5 subregionów, co ma na celu efektywne udzielenie wsparcia finansowego przy założeniu, że wsparcie to będzie realizowane na terenie całego Województwa Zachodniopomorskiego. Mikrodotacje udzielane będą w oparciu o otwartą procedurę konkursową w formie finansowej w kwocie do 3.000 zł organizacjom pozarządowym na realizację działań statutowych tych organizacji i/lub na realizację działań mieszczących się w działalności statutowej tych organizacji, za które odpowiedzialne będą grupy nieformalne.

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków o dotacje - od 15 maja 2017 r.

Wnioski złożone we wcześniejszym terminie nie będą rozpatrywane.

Operatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego (szczegółowe informacje pod nr tel. 91 44 16 220, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub tel. 94 34 11 098, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)