baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Bezpłatne warsztaty MDW E30 – ODRA STYMULATOREM ROZWOJU GOSPODARCZEGO PRZYLEGŁYCH REGIONÓW W ASPEKCIE MIĘDZYNARODOWYM

„Odra stymulatorem rozwoju gospodarczego przyległych regionów w aspekcie międzynarodowym” - to temat warsztatów II Międzynarodowego Kongresu Morskiego. To spotkanie towarzyszące programowi Kongresu, prowadzone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Radę Interesantów Portu Szczecin odbędzie się 12 czerwca w Sali Senatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT przy Al. Piastów 19.

Zaangażowanie finansowe, wysiłek inżynieryjny oraz dalsza pełna integracja zainteresowanych środowisk to determinanty wykorzystania potencjału gospodarczego Odry. Samorządy, stowarzyszenia, klastry, urzędnicy różnych szczebli, media i ogromna rzesza sympatyków i przyjaciół odtworzenia w Polsce żeglugi śródlądowej na Odrze spotkają się na tych warsztatach aby porozmawiać wspólnie o zasadności uregulowania rzeki Odry i przywrócenia jej dla transportu śródlądowego.

Organizatorzy liczą na to, że w gronie ekspertów wspólnie odkryte zostaną nowe możliwości dla realizacji tego jakże ważnego zadania dla regionów zachodniej Polski.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowy program warsztatów: www.kongresmorski.pl

(Żródło: www.kongresmorski.pl)