baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

W celu zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi należy zalogować się na stronie forum (prawa strona menu).

0

******

Jak oceniasz współpracę Twojego LOT-u z JST


Wysłane przez Jarek Kominowski On czwartek, 12 czerwiec 2014.

Kategoria: Partnerstwo Tags:


Pytanie

Czy współpraca pomiędzy Twoją Lokalną Organizacją Turystyczną a Jednostką Samorządu Terytorialnego odbywa się na zasadach partnerskich? Czy JST stosuje standardy współpracy z NGO?

7 Odpowiedzi. Odpowiedź na pytanie!
 

0

******

Re:Jak oceniasz współpracę Twojego LOT-u z JST
Wysłane przez stazebi On wtorek, 28 październik 2014
Odpowiedź :-
Powołujemy się na „ludzi”, „wszystko zależy od ludzi”’ to oczywiście prawda wręcz banalna, ale skoro tak to pomyślmy w jaki sposób zmieniać świadomość, przełamywać stereotypy i w sposób nieskomplikowany uczyć współpracy. Myślę że najlepszym nauczycielem jest wspólna praca - realizacja zadań, które przynoszą korzyści każdej ze stron, a tym samym wszystkim. Przykłady owocnej współpracy organizacji, które na co dzień ze sobą często rywalizują czy też wręcz konkurują można znaleźć w projektach unijnych, gdzie dobrze zdefiniowany temat/cel łączy, pozwala wspólnymi siłami zrealizować coś pożytecznego i bliżej poznać konkurenta, a tak naprawdę partnera z tej samej branży.


0

******

Re:Jak oceniasz
Wysłane przez moje_zdanie On piątek, 17 październik 2014
Odpowiedź :-
Miałem jakiś czas temu okazję spotkać się na konferencji w Szczecinie z ludźmi z różnych lotów i mam wrazenie, ze jednak jest pare takich organizacji w naszym województwie które jakos sobie radzą ze współpracą z urzędami. Zdaje się, ze lot w Szczecinku ma super sytuacje bo z tego co się dowiedziałem, to tam urzędy przekazały im do zarządzanie wyciąg do nart wodnych, wypożyczalnię kajaków i chyba kąpielisko. Do tego zdaje się, że zajmują się wypozyczaniem rowerow, organizują spływy kajakowe i różne imprezy. No i mają na to odpowiedni budżet. Chyba dobrze działają też organizacje nad morzem. Jedna w Swinoujściu, druga w Darłowie. Wynika z tego, ze można się dogadać na współpracę z urzędami, tylko chyba wszystko zależy od ludzi.


0

******

Re:Jak oceniasz współpracę Twojego LOT-u z JST
Wysłane przez stazebi On wtorek, 15 lipiec 2014
Odpowiedź :-
Trudno mówić o współpracy gdy odnosi się wrażenie że obie strony zapomniały na czym ta współpraca ma polegać i jakie korzyści z niej powinny wynikać dla gminy, czy powiatu. Podejrzewam że w większości przypadków przy braku wspólnie postawionych celów, których efektem była by obopólna korzyść, a największa dla regionu nie ma mowy o współpracy, a o „wyszarpywaniu” pieniędzy na działania przez LOT, a braku zaangażowania w wiele działań przez Urząd „bo od tego jest LOT”


0

******

Re:Jak oceniasz współpracę Twojego LOT-u z JST
Wysłane przez Stanisław On piątek, 04 lipiec 2014
Odpowiedź :-
Witam. Moim zdaniem, aby zachodziła współpraca powinny być jasno określone role i zadania pomiędzy NGO i JST. Jeżeli w LOT-cie zasiadają obok przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, przedstawiciele Gminy, czy powiatu to łatwiej wypracować wspólne cele (np. praca nad tworzeniem nowego produktu turystycznego) i tym samym przystępując do ich realizacji zaczynamy współpracować. W sytuacji gdy LOT złożony jest tylko z lokalnych przedsiębiorców, chcąc realizować swoje cele, których bez wsparcia JST (czy to finansowego, czy prawnego) nie osiągnie, staje się dla JST kolejnym „wymagającym” petentem, a nie partnerem. W tam przypadku trudno mówić o współpracy. Nie znaczy ro, że w naszym województwie nie ma przykładów dobrej współpracy LOT – JST, tak naprawdę jest ich sporo i dobrze je znamy („wiedzą sąsiedzi, kto na czym siedzi”), po porostu wiele zależy od samych ludzi i tego jak się potrafią pomiędzy sobą dogadać. Pozdrawiam


0

******

Re:Jak oceniasz współpracę
Wysłane przez niejawny On czwartek, 03 lipiec 2014
Odpowiedź :-
Jest różnie. Są okresy, że nawet udaje się coś razem zrobić, a kiedy urząd chce z nami coś zrobić, to nawet znajdą się na to pieniądze. Tylko że to nie jest przez cały czas tylko od czasu do czasu. A w sumie moglibyśmy robić więcej. Urząd np. w ogóle nie jeździ na targi turystyczne, a my możemy to robić, bo się na tym znamy, nasi członkowie prowadzą działalność w turystyce. Tylko brakuje nam pieniędzy. Zrobiliśmy LOT, żeby dobrze promować naszą gminę i urząd powinien nam pomagać.   


0

******

Re:Jak oceniasz współpracę
Wysłane przez moje_zdanie On poniedziałek, 30 czerwiec 2014
Odpowiedź :-
Na razie nie widzę, żeby nasz LOT coś robił oprócz spotykania się od czasu do czasu i narzekania. Nie wiem nawet czy próbował rozmawiać z urzędem o współpracy.


0

******

Re:Jak oceniasz współpracę Twojego LOT-u z JST
Wysłane przez knyba On piątek, 27 czerwiec 2014
Odpowiedź :-
Witam, w obecnej sytuacji takie działania jakie prowadzi ZROT, w realizowanym projekcie, powinny pomóc w przypomnieniu LOT-om i JST o korzyściach płynących ze wzajemnej współpracy i pokazać jak ta współpraca może przebiegać. Może poza samym przygotowywanym w projekcie modelem współpracy, mogło by powstać wademekum zawierające uniwersalne cele z obszaru turystyki, które mogą być realizowane wspólnie przez NGO i JST w każdej gminie czy powiecie.

 

Odpowiedź na pytanie..Dodaj Usuń

Proudly Powered by PHP SEO